x

Ari sütü

Arı sütü yaşam

ARI SÜTÜ

Arı Sütü ve Yaşam

İşçi arılar, 2-3 ay yaşarken, içlerinden sadece birisi 40 kat fazla; 5-7 sene ve binlerce yumurtalık bir verim ile yaşar. Bu arının tek farkı arı sütüyle beslenmesidir.

Arı sütü Faydalari ;


Buzdolabında Muhafaza Ediniz..

Arı sütü donmuş halde 18 ay kadar saklanabilir. Buzdolabı raf ortamında ise 6-8 hafta kadar. Size ulaştığında arısütünden 6 hafta içinde kullanmayı düşündüğünüz örneğin 100-200 gr. kadar ağzı kapanır cam bir kaba koyup gerisini buzluğa koyunuz. Kap içindeki arısütünü ise buzdolabınızın bir rafında tutabilirsiniz. Kaptaki miktar tükendiğinde, kabı yıkayıp daha sonra buzlukta donmuş halde bulunan arısütünün çözülmesi ardından tekrar bu kaba alabilir, geri kalanını tekrar buzluğa koyabilirsiniz. Ya da arı sütünü 5 ağzı kapaklı kavanoza 200 gramlık miktarlarda bölüştürüp dördünü buzluğa koyupbir tanesini buzdolabı raf bölümüne alabilir ve bittikçe buzluktan bir kavanozu raf ortamına taşıyabilirsiniz.

ari süt

Bu arada arısütüne metal kaşık ile temas etmekten kaçınılmalıdır. Onun yerine tahta ya da plastik kaşıkları tercih ediniz.

Arı sütünü güneş ışığına maruz kalmaktan da koruyunuz.

yerli arı sütü
 

Alternatif olarak arısütü bal ile de karıştırılabilir; Bu durumda uzun süreler bozulmadan buzdolabında saklanabilir.

Aşırı Tüketim Yapmayınız!

arı sütü bebeklere zararları

Çocuklarımıza süt ya da bal içinde karıştırarak verebiliriz. Balla karıştırılmış arısütünün daha sonra sütte çözülmesiyle lezzetli, tadı hoş gelen bir tüketim biçimi de vardır.

Arı Sütü, Polen ve Propolisin Saf Halleriyle Tüketimi:

Arı sütü saf haliyle tüketilirken dil altında bir iki dakika tutularak emilim yoluyla alınır. Polen ise ılık suda çözülerek kullanılabilir. Propolis de ılık su veya sütle alınabilir. Ürünlerin kullanım şekline bağlı olarak çeşitlenmektedir. 

İdeal Arı Sütü, Polen ve Propolis Dozajları:

İdeal arı sütü dozajı çoklarınca sanıldığı gibi miligramlar düzeyinde değildir, Eskiden çok daha pahalıya malolan arı sütü için kullanım miktarları özellikle kısıtlı tutulmak durumunda kalınmıştır. Kullanım miktarı azdan başlayıp Yavaş yavaş artırılmak şartıyla nihai miktar tek alımda 6 gram düzeyine kadar çıkabilir. Sabah akşam birer doz alınması önerilmektedir. Kullanıcının yaşam çizgisine ve alışkanlıklarına bağlı olarak etkin ürünün dozaj miktarı zaman içerisinde belirlenir.

Polen kullanımdaki ideal doz ise genel amaçlar için günlük 10-15 gr. dır. .

Arı sütü bebeklere faydasi

Arı Sütü, Polen ve Propolis Ne Kadar Dayanır?

Arı Sütü saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca besin değerini kaybetmeden dayanır.

Polen saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca besin değerini yitirmeden korunabilir. Propolis saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca özelliklerini yitirmeden korunabilir. Arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis en saf bal'ı doğal halleriyle evinize kadar getiriyoruz. Bu ürünlerden kendi ihtiyaç ve arzularınıza göre karışımları kendiniz oluşturabilir ya da saf halleriyle size özel olarak tavsiye edeceğimiz şekillerde tüketebilirsiniz.

-Ürünlerin karışım içindeki oranlarına dikkat edilmelidir. Ürünlerin ideal dozların altında alınımı arzulanan yararların çoğundan mahrum kalınmasına yol açar.

-İdeal karışım oranları sağlandığında ise bu karışımla genel ve önemli yararlar görülür ancak tek tek saf halleri ve özel kullanma şekilleriyle kazanılan çeşitli avantaj ve yararlar kısıtlanmış olur.

-İdeal karışım oranlarıyla yapılacak karışımın bizzat kullanıcı tarafından yapılması bazı sakıncalardan korunmak için yerinde olur. Böylece kullanıcı istediği kalite, tazelik ve miktarda ürünleri görerek, bilerek kendi eliyle karıştırabilir. Raflarda beklemiş, etkisi azalmış olabilen ya da kalite ve içeriği bilinmeyen karışımlar yerine "kendine özel karışım" gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ve arzulanan karışımlar daha ideal dozlarla daha derin ve boyutlu olarak görülebilir. Kullanıcı ürünlerin bir kısmıyla karışım yaparken, diğer yandan ürünleri saf halleriyle de kullanabilir.

Arı Sütü Karışım Önerimiz:

Arı ürünlerini karışım halinde kullanmayı tercih eden ya da genel amaçlar için karışım da kullanan müşterilerimize bir kg kalite standardı yüksek bala 200 gram arı sütü, 200 gram polen(toz haline getirilerek), 100 gram propolis  katarak elde edecekleri etkin karışımı sabah akşam birer tatlı kaşığı miktarda kullanmalarını öneriyoruz. Etiketler : Anzer balı , arı sütü , ari süt , ari sütü kullanımı , arı sütü kullanım şekli , arı sütü nereden alınır , hakiki arı sütü , arı süt , ari sütü karişimi , arı sütü kullanımı , arı sütü faydaları, arı sütünün zaralari, arı sütü bebeklerde kullanımı, arı sütü propolis karışımı


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.