x " />

ÖNEMLİ DUYURU

anzer-bali.jpg (775 KB)

Coğrafi Tescilli ZORUNLU AMBLEM

cografi Anzer Bali.jpg (102 KB)

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ ANZER BALI Turkpatent Kurumunda 2014/05332 Numara ile TESCİLLİ BİR MARKAMIZDIR.

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ 2 TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ MARKASINA YAPILAN DOLUMLAR BİZE  AYİT DEĞİLDİR TAKLİTTİR.

RESMİ DOLUM DEĞİLDİR, Kooperatifimizin Markası ŞAHİS FİRMA Tarafından Taklit Edilmektedir. 

ŞAHİS FİRMA  TARAFINDAN SATILAN BAL, COĞRAFİ TESCİLİ OLMAYAN,

COĞRAFİ AMBLEMİ
VE HACETTEPE TAHLİLİ  OLMAYAN, NORMAL ÇİÇEK BALI STATÜSÜNDEDİR

RED
VERİLEN MARKA, MARKAMIZI TAKLİT EDEN MARKAYİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ŞAHİSLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR.


https://prnt.sc/hj_QmIzQwZXd

https://prnt.sc/2aqj4uuCkqCa


Hacettepe Universitesi Sadece Coğrafi Tescilli ANZER BALI ibareli Ürünlerin Tahlilini yapmaktadır,

Coğrafi Tescilli Ürünlerde COĞRAFİ LOGO AMBLEMİ TURKİYE HARİTASI Zorunludur,

ORJİNAL  Anzer Balında  ''KAZIMA SERİ NUMARASI ve  KAREKOD, ANZER BALI İBARESİ'' Zorunludur,


ANZER BALI  İBARESİ OLMAYAN ÜRÜNLER, ANZER FLORASINA UYGUNLUĞU BELİRLENMEMİŞ,

HACETTPE UNİVERİSTESİNDE  TAHLİLLERİ YAPILMAMIŞ , COĞRAFİ MENŞEİ BELLİ OLMAYAN ÜRÜNLERDİR


Coğrafi Tescilli Anzer Balı Tahlillerini EGE UNİVERSİTESİ ARGEFAR Yapmamaktadır.

LÜTFEN HAKİKİ GERÇEK  ANZER BALI  ALINIZ 

COĞRAFİ ANZER BALI DENİLEREK  KANDIRILMAYINIZ..

Hakiki ve Gerçek Anzer Balını

Aşağıdaki Sitelerimizden ve Kooperatifimizden Güvenle  Alabilirsiniz.

www.anzerbali.com

www.anzerbali.com.tr

www.anzerbalikooperatifi.com

Lütfen sitemize girerken kooperatifi yazarken  Çift o olmasına dikkat ediniz.

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ 
BAŞKANLIĞI Anzer / Anzer Balliköy

''ANZER'' BALLİKÖY HAKKINDA

anzer köyü

Rize'nin İkizdere ilçesinin 35 km güney batısında kalan bir yayladır Bal ismiyle Anzer resmi ismiyle ballıköy ile adlandırılır Rize il merkezine 90 km mesafededir.

Dünyaca meşhur Anzer balı'nın ürtildiği bölge olmasının yanı sıra çok sayıda endemik türde çiçeğe de ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir. 1988 yılında bakanlar kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmiş olup 3100 metreyi aşan doruklara ve bu dorukların içerisinde küçük çapta buzul göllere ev sahipliği yapmaktadır.

Anzer Yaylasi Binbir çeşit çiçek çeşitliği ve endemik flora ve faunasıyla görülmeye değer bölgedir. Ayrıca, alternatif turizm aktivitelerinden trekking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları için de uygun olup, bir taraftan Bayburt iline, diğer taraftan da, Trabzon ili Uzungöl Turizm Merkezine ulaşım olanağı sağlar.

Rize ikizdere ilçesinin en yüksek yaylalarından biri olan Anzer Bal Kooperatifi da Mayıs ayında başlayan yayla göçü ile dolmaya başlar, yaklaşık 3 bin arı kovanı in in çikarıldığı yaylada küçükbaş hayvan çoğunlukta olmak üzere az da olsa büyük baş hayvancılıkta yapılmaktadır.

Anzer yaylası'nda belli bölgelerde yerleştirilen arı kovanları havaların iyi gitmesi ile dolmaya başlar,sisli ve yağışlı havlar arıların bal yapmasını engeller, iyi giden havların ardından Anzer yaylası çiçek florası ile dolarak arılarında işini kaylaştırır.

Küçük ve büyük baş hayvanların daha çok anzer in yukarı kesiminde otlatıldığı çiçek florasına zarar vermemesi için Anzer de bal işi yapan köylüler hayvanların belli bölgelerde otlatılmasıyla Anzer balı üretimi artırılır.

Mayıs ayında başlayan Anzer göçü 15 Ağustos taihine kadar sürer. 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasında bal sağımı yapan üreticeler İklim şartlarına göre Anzer balı veriminin Az veya çok olmasıyla yüzleri güler.

ANZER YAYLASINDA KONAKLAMA VE GEZİLECEK YERLER

Rize Anzer Ballıköy yaylasının köy merkezi yaklaşık 2400 ile ile 2600 metre arasındadır. Köy merkezinde alt yapı hizmetleri tamamlanmış durumdadır Bakkal, .ptt,kasap, ötel., kır kahvesi ve lokantalar hizmet vermektedir.

Kışın Anzer yaylası kardan dolayaı ulaşıma kapalıdır. Anzer yolu nisan ayında açılmaktadır..Sonbaharın devamında gelen kış ulaşımı engelleyene kadar köy yaşamı devam etmektedir.köylüler kışın genelde Rize merkez ve ilçelerinde yaşamaktadır..

Gezi, fotoğraf, rafting doğa tutkunlarına hitap eden kır çiçekleriyle dolu cayırlıkları, yamaçları, dağları, büyüklü küçüklü 9 krater gölüyle ve tarihi ahşap evleriyle görünmeye değer bir yer olan Anzer, Alcahal, Buzlağan, Herami dağları ve krater gölleriyle ziyaretçilerini beklemektedir.

Bu göllerden Alcahal dağındaki Dipsiz göle arabayla ulaşılabilmektedir. Diğer göllere bir, bir buçuk saatlik yaya yürüyüşüyle ulaşılabilir.

Alcahal dağını aşıp Bayburta kadar ulaşan toprak yolda dağın zirvesine ulaşıp Rize - Bayburt il sınırını ayıran geçit noktasında her iki vadiyi kuşbakışı seyretmek mümkündür.

Anzer'in adım başı karşınıza çıkacak pınarlarını ve köy merkeziyle koşmer yaylası arasında bulunan , Kırmızı Su"diye bilinen şifalı suyu içmenizi tavsiye ederiz.

anzer yaylasi

Etiket : Anzer , Anzer ballıköy , balliköy anzer balliköyü Anzer yaylasi , anzer yayla anzer köyü , Rize anzer , Rize İkizdere anzer , anzer nerededir , anzer ulaşım , anzere nasil gidilir , anzer nerededir , anzer köyü , anzer yaylasi , anzer bali köyü , anzer bali yaylasi, rize anzer

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.