x " />

ÖNEMLİ DUYURU

anzer-bali.jpg (775 KB)

Coğrafi Tescilli ZORUNLU AMBLEM

cografi Anzer Bali.jpg (102 KB)

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ ANZER BALI Turkpatent Kurumunda 2014/05332 Numara ile TESCİLLİ BİR MARKAMIZDIR.

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ 2 TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ MARKASINA YAPILAN DOLUMLAR BİZE  AYİT DEĞİLDİR TAKLİTTİR.

RESMİ DOLUM DEĞİLDİR, Kooperatifimizin Markası ŞAHİS FİRMA Tarafından Taklit Edilmektedir. 

ŞAHİS FİRMA  TARAFINDAN SATILAN BAL, COĞRAFİ TESCİLİ OLMAYAN,

COĞRAFİ AMBLEMİ
VE HACETTEPE TAHLİLİ  OLMAYAN, NORMAL ÇİÇEK BALI STATÜSÜNDEDİR

RED
VERİLEN MARKA, MARKAMIZI TAKLİT EDEN MARKAYİ BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ŞAHİSLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR.


https://prnt.sc/hj_QmIzQwZXd

https://prnt.sc/2aqj4uuCkqCa


Hacettepe Universitesi Sadece Coğrafi Tescilli ANZER BALI ibareli Ürünlerin Tahlilini yapmaktadır,

Coğrafi Tescilli Ürünlerde COĞRAFİ LOGO AMBLEMİ TURKİYE HARİTASI Zorunludur,

ORJİNAL  Anzer Balında  ''KAZIMA SERİ NUMARASI ve  KAREKOD, ANZER BALI İBARESİ'' Zorunludur,


ANZER BALI  İBARESİ OLMAYAN ÜRÜNLER, ANZER FLORASINA UYGUNLUĞU BELİRLENMEMİŞ,

HACETTPE UNİVERİSTESİNDE  TAHLİLLERİ YAPILMAMIŞ , COĞRAFİ MENŞEİ BELLİ OLMAYAN ÜRÜNLERDİR


Coğrafi Tescilli Anzer Balı Tahlillerini EGE UNİVERSİTESİ ARGEFAR Yapmamaktadır.

LÜTFEN HAKİKİ GERÇEK  ANZER BALI  ALINIZ 

COĞRAFİ ANZER BALI DENİLEREK  KANDIRILMAYINIZ..

Hakiki ve Gerçek Anzer Balını

Aşağıdaki Sitelerimizden ve Kooperatifimizden Güvenle  Alabilirsiniz.

www.anzerbali.com

www.anzerbali.com.tr

www.anzerbalikooperatifi.com

Lütfen sitemize girerken kooperatifi yazarken  Çift o olmasına dikkat ediniz.

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ 
BAŞKANLIĞI Anzer Bali Kooperatifi

Anzer Balı Kooperatifi

anzer bal kooperatifi

S.S. Anzer Ballıköyü Tarımsal kalkınma Kooperatifi olarak


Rize ilinin İkizdere ilçesinin eski ve bilinen adıyla Anzer, yeni adıyla Ballıköy’ de dünyaca ünlü Anzer balının kalitelisini koruyarak tüketiciye daha kaliteli standarta bal üretip ve korumak amacıyla Anzer ballı köyü halkımız tarafından kurulmuştur.

Anzer Ballı köyü kooperatifimizin merkezi Rize şehir merkezidir. Anzer ballı köyü kooperatifimizin üyeleri Anzer ballı köyü sakini ve arıcılardır. Dünya da ençok taklit edilen ve sahtesi piyasaya sürülen bir baldır. Anzer balı tüketicilerimiz Anzer balı alırken dikkat etmeleri gereken önemli bir durumdur.

Anzer balı üreticilerimiz hazıran ayında kardelenlerle açan çiçeklerle birlikte kovanlarını anzere getirip anzer balı üretimine hazır hale getirirler..

Anzer Balı üreticilerimiz ürettikleri balı Ağustos ayı bal sağımından sonra kooperatifimize getirerek kooperatif yönetiminden en az 3 veya 4 kişi ve bir de gıda mühendisi nezaretinde gelen Anzer balından en az 250 gram cam kavanozdan numune alınır ve numaralandırılır. Gelen bal tartılarak numaralandırılıp tutanak tutulur.

Anzer_Bali_(2).jpg

Geriye kalan bala da aynı numara verilip, tartılır 3 nüsha halindeki kooperatif defterine işlenir. 3 nüshanın bir tanesi üreticiye, bir tanesi getirilen bala, bir tanesi de kooperatifimize kalır. Üreticiden teslim alınan bal çelik ve alarmlı dolaplarımıza mühürlenip konur. Alınan 250 gramlık numune Hacettepe Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Uygulamalı Biyoloji Ana Bilim Dalı‘na gönderilir.

Yapılan Anzer balı Tahlilinde balın ;

• Balda polen tahlili,
• Bal ticari şeker olup olmadığı,
• Rutubeti, glikozu,
• Sakaroz 
• Hmf oranı.. tahlilleri yapılır.
Üniversite tarafından kooperatifimize Anzer balına uygunluk gösterip göstermediği kooperatifimize resmi bir yazı ile bildirilir. 

Üreticilerimiz tarafından Kooperatife gelip Tahlile giden Anzer balları Anzer florasına uygunluk göstermediği taktirde üreticilerimize geri iyade edilir. Tahlile giden Anzer balının ücreti üreticiden tahsil edilir.

Anzer balına uygunluk gösteren Anzer balları üreticiden tartılarak teslim alınır. Kooperatifimiz yönetiminden en az 3 kişi ve gıda mühendisi nezaretinde çalışan kişilerle beraber hijyenik bir ortamda 250 gram, 500 gram ve 1000 gram olarak cam kavanozlara güvenlik bandajı vurulup ve S.S. ANZER BALLI KÖYÜTARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ ANZER BALI Markasıyla etiketlenip kursun mühürle mühürlenip dolumu yapılmış olur.

S.S. ANZER BALLI KÖYÜ  TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİ'fimizin

Kooperatifimizin üretim izni, dolum izni, TSE belgesi, Türk Patent Enstitüsü’nden Anzer Ballı köyü Anzer Balı , Ballıköy, Anzer Yaylasi Ballıköy Anzer balı markalarımız bulunmaktadır. Ayrıca kooperatifimizin hiç bir yerde satış müdürlüğü ve distribütörlüğüz bulunmamaktadır. Anzer Balı satışımız Direkt üreticiden halka arz seklinde çalışmaktayız.
Bugüne kadar Markalarımızı taklit eden eden kişi ve kuruluşlar hakkında adli merciler nezdinde şikayetlerimiz bulunmakta Anzer balını koruma ve kollama gaye ve amacımız sarsılmaz şekilde devam etmektedir..

Osmanlı imparatorluğu zamanından beri üretimini,dedeleriz tarafından Osmanlı sarayına şifa amaçlı ve kuvvet macunu olarak gönderilen Anzer bal ve polenlerini, insanlara en güvenli olacak şekilde ulaştırmak için S.S. ANZER BALLI KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ OLARAK günümüzde de faaliyet içerisindeyiz

 
Amacız ülkemizin birçok ilinde Anzer balıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, Anzer balı diye marketlerde, bal dükkanlarında pazarlanan Sahte anzer ballarının önüne geçerek şifa Arayan hasta ve tüketici insanlara katkısız doğal hakiki anzer balı ve poleni'ni ulaştırmaktır....
Ürünlerimizi Anzer Balliköy ve Balliköy Anzer Balı Tescilli markasiyla mühürlü, etiketli,garanti bantlı,Anzr Balı folasına uygun Tahlille en güvenilir şekilde siz değerli tüketicilerimizin hizmetine sunmaktayiz.
Anzer Ballıköy yaylasında üretimini yaptığımız ve üreticilerimizden almış olduğumuz anzer bal ve polenlerini rizedeki satış yerimizden ve internet yoluylada www.anzerbali.com.tr ve www.anzerbali.com adlı sitelerimizden TEK ELDEN elden pazarlamaktayız..
Bunların haricinde ülkemizin herhangi bir ilinde satış noktamız ve disbiritörlüğümüz bulunmamaktadır..

VİZYONUMUZ

KALİTE ANLAYIŞIMIZDAN ÖDÜN VERMEDEN, ANZER BALI ÜRETİMİ VE YELPAZESİNİ GELİŞTİREREK ,

ÜRÜNLERİMİZİ MARKA TESCİLLİ, AMBALAJLI VE ETİKETLİ OLARAK İNSANLARA EN GÜVENLİ OLACAK ŞEKİLDE ULAŞTIRMAKTIR........

KALİTEMİZ VE GÜVENİRLİĞİMİZ ASLA TESADÜFİ DEĞİLDİR.. DAİMA İNSANI ÖN PİLANDA TUTARAK İNSANA VERİLEN DEĞERİN VE AKILLI BİR GAYRETİN SONUCUDUR...

 

BİZLER;

RESMİ İSMİYLE BALLIKÖY BAL İSMİYLE ANZER YAYLAMIZDA
Osmanlı imparatorluğu zamanından beri üretimini,dedelerimiz tarafından Osmanlı sarayına şifa amaçlı ve kuvvet macunu olarak gönderilen Anzer bal ve polenlerini, insanlara en güvenli olacak şekilde ulaştırmak için ANZER DOĞAL ARI ÜRÜNLERİ ANZER BALI SATIŞ VE PAZARLAMA OLARAK günümüzde de faaliyet içerisindeyiz

Amacız ülkemizin birçok ilinde Anzer balıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan,Anzer balı diye marketlerde, bal dükkanlarında pazarlanan Sahte anzer ballarının önüne geçerek şifa Arayan hasta ve tüketici insanlara katkısız doğal hakiki anzer balı ve polenini ulaştırmaktır....

Ürünlerimizi Anzer Balliköy ve Balliköy Anzer Balı Tescilli markasiyla mühürlü, etiketli,garanti bantlı,Anzr Balı folasına uygun Tahlille en güvenilir şekilde siz değerli tüketicilerimizin hizmetine sunmaktayiz.

Anzer Ballıköy yaylasında üretimini yaptığımız ve üreticilerimizden almış olduğumuz anzer bal ve polenlerini rizedeki satış yerimizden ve internet yoluylada www.anzerbali.com.tr ve www.anzerbali.com adlı sitelerimizden TEK ELDEN elden pazarlamaktayız..

Bunların haricinde ülkemizin herhangi bir ilinde satış noktamız ve disbiritörlüğümüz bulunmamaktadır.. VİZYONUMUZ KALİTE ANLAYIŞIMIZDAN ÖDÜN VERMEDEN, ANZER BALI ÜRETİMİ VE YELPAZESİNİ GELİŞTİREREK ,

ÜRÜNLERİMİZİ MARKA TESCİLLİ, AMBALAJLI VE ETİKETLİ OLARAK İNSANLARA EN GÜVENLİ OLACAK ŞEKİLDE ULAŞTIRMAKTIR........


KALİTEMİZ VE GÜVENİRLİĞİMİZ ASLA TESADÜFİ DEĞİLDİR.. DAİMA İNSANI ÖN PİLANDA TUTARAK İNSANA VERİLEN DEĞERİN VE AKILLI BİR GAYRETİN SONUCUDUR...

 


Saygılarımızla.............


anzer bali kooperatifi

Anzer Balı Kooperatifi , Anzer Bal Kooperatifi,  anzer bali, anzer balı, anzer kooperatifi, anzer  tarımsal kalkınma kooperatifi, anzer yaylasi, anzer

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.