Yeni Sezona Sipariş Ver !
X
YENİ SEZONA SİPARİŞ VER
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE…

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATAFİ’ mizle ve  Rize İkizdere Anzer Ballı köyümüzle  uzaktan ve yakından  alakası olmayan şahısların bizler adına Anzer balı pazarladıklarını görmekteyiz. Lütfen ürünlerinizi alırken kooperatifimize ait olup olmadığını, ürün üzerinde bulunan kooperatifimizin logosunu ve markamızın olup olmadığını mutlaka sorunuz. şüpheye düştüğünüz durumlarda lütfen telefon numaralarımızdan bizleri arayınız.. Unutulmasın ki Kooperatif dışında HACETTEPE UNİVERSİTESİ BİREYSEL ŞAHISLARA ve ÖZEL FİRMALARA  Anzer balı Tahlili yapmamaktadır. Anzer Balının Satış yetkisi kooperatife  aittir, Ürünlerimizi ...Rizedeki satış yerimiz olan S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİMİZDEN İnternet üzerinden ise.. 

http://www.anzerbali.com.tr
 
 ve 
http://www.anzerbali.com  

sitelerimiz üzerinden yapmaktayız. Her hangi  bir şahis firmaya ürün  satış yetkisi vermemekteyiz..


Muhtarlığımızın aldığı kararla, köyümüze dışarıdan yabancı arı kovanı girmesi yasaklanmıştır.

ANZER BALININ TAHLİL YERİ SADECE HACETTEPE UNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ BÖLÜMÜDÜR..

Diğer universite ve Bal analiz labaratuvarları Anzer Balının Tahlillerini yapamamaktadırlar.  Çünkü Anzer Florasını sadece Hacettepe üniversitesi incelemiştir.
Anzere ÖZEL endemik bitkilerin örnekleri sadece bu üniversitede bulunmaktadır.

HACETTEPE UNİVERSİTESİ Anzer Kooperatifleri dışında  bireysel firmalara, ve şahıslara Anzer balı Tahlili yapmamaktadır…

Üreticiler ürettikleri Anzer Ballarını kooperatife vermektedirler.

Aşağıda bulunan firmalar 

WWW.BALDUDAK.COM.TR

WWW.ANZERBALİSATİSİ.NET

...gibi şahıs firmalardan almış olduğunuz Ballar HACETTEPE TAHLİLİ OLMAYAN  BALLARDIR . 

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ BAŞKANLIĞI

x
İçerik Menüsü Adı
Organik Ürünler
Anzer Foto Galeri
Vitrin Ürünleri
2018 Anzer Balı 1kğ2018 Anzer Balı 1kğ940,00 TL 2018 Anzer Bali 500 gr fiyati 2018 Anzer Bali 500 gr fiyati 470,00 TL 2018 Anzer Balı 250 gr2018 Anzer Balı 250 gr250,00 TL 2018 Anzer Poleni 1000 gr2018 Anzer Poleni 1000 gr1.180,00 TL 2018 Anzer polen 400 gr2018 Anzer polen 400 gr470,00 TL 2018 Anzer Poleni 200 gr2018 Anzer Poleni 200 gr250,00 TL 2018 Anzer Poleni 100 gr 2018 Anzer Poleni 100 gr 130,00 TL Propolis 100 gr % 95 likPropolis 100 gr % 95 lik350,00 TL Propolis Damla 20 gr Su BazliPropolis Damla 20 gr Su Bazli65,00 TL Propolis % 50 lik 100 GrPropolis % 50 lik 100 Gr250,00 TL

Anzer Balliköy

ANZER BALLİKÖY HAKKINDA

anzer köyü

Rize'nin İkizdere ilçesinin 35 km güney batısında kalan bir yayladır Bal ismiyle Anzer resmi ismiyle ballıköy ile adlandırılır Rize il merkezine 90 km mesafededir.

Dünyaca meşhur Anzer balı'nın ürtildiği bölge olmasının yanı sıra çok sayıda endemik türde çiçeğe de ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir. 1988 yılında bakanlar kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmiş olup 3100 metreyi aşan doruklara ve bu dorukların içerisinde küçük çapta buzul göllere ev sahipliği yapmaktadır.

Anzer Yaylasi Binbir çeşit çiçek çeşitliği ve endemik flora ve faunasıyla görülmeye değer bölgedir. Ayrıca, alternatif turizm aktivitelerinden trekking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları için de uygun olup, bir taraftan Bayburt iline, diğer taraftan da, Trabzon ili Uzungöl Turizm Merkezine ulaşım olanağı sağlar.

Rize ikizdere ilçesinin en yüksek yaylalarından biri olan Anzer yaylası da Mayıs ayında başlayan yayla göçü ile dolmaya başlar, yaklaşık 3 bin arı kovanı in in çikarıldığı yaylada küçükbaş hayvan çoğunlukta olmak üzere az da olsa büyük baş hayvancılıkta yapılmaktadır.

Anzer yaylası?nda belli bölgelerde yerleştirilen arı kovanları havaların iyi gitmesi ile dolmaya başlar,sisli ve yağışlı havlar arıların bal yapmasını engeller, iyi giden havların ardından Anzer yaylası çiçek florası ile dolarak arılarında işini kaylaştırır.

Küçük ve büyük baş hayvanların daha çok anzer in yukarı kesiminde otlatıldığı çiçek florasına zarar vermemesi için Anzer de bal işi yapan köylüler hayvanların belli bölgelerde otlatılmasıyla Anzer balı üretimi artırılır.

Mayıs ayında başlayan Anzer göçü 15 Ağustos taihine kadar sürer. 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasında bal sağımı yapan üreticeler İklim şartlarına göre Anzer balı veriminin Az veya çok olmasıyla yüzleri güler.

ANZER YAYLASINDA KONAKLAMA VE GEZİLECEK YERLER.

Anzer Ballıköy yaylasının köy merkezi yaklaşık 2400 ile ile 2600 metre arasındadır. Köy merkezinde alt yapı hizmetleri tamamlanmış durumdadır Bakkal, .ptt,kasap, ötel., kır kahvesi ve lokantalar hizmet vermektedir.

Kışın Anzer yaylası kardan dolayaı ulaşıma kapalıdır. Anzer yolu nisan ayında açılmaktadır..Sonbaharın devamında gelen kış ulaşımı engelleyene kadar köy yaşamı devam etmektedir.köylüler kışın genelde Rize merkez ve ilçelerinde yaşamaktadır..

Gezi, fotoğraf, rafting doğa tutkunlarına hitap eden kır çiçekleriyle dolu cayırlıkları, yamaçları, dağları, büyüklü küçüklü 9 krater gölüyle ve tarihi ahşap evleriyle görünmeye değer bir yer olan Anzer, Alcahal, Buzlağan, Herami dağları ve krater gölleriyle ziyaretçilerini beklemektedir.

Bu göllerden Alcahal dağındaki Dipsiz göle arabayla ulaşılabilmektedir. Diğer göllere bir, bir buçuk saatlik yaya yürüyüşüyle ulaşılabilir.

Alcahal dağını aşıp Bayburta kadar ulaşan toprak yolda dağın zirvesine ulaşıp Rize - Bayburt il sınırını ayıran geçit noktasında her iki vadiyi kuşbakışı seyretmek mümkündür.

Anzer'in adım başı karşınıza çıkacak pınarlarını ve köy merkeziyle koşmer yaylası arasında bulunan ,,Kırmızı Su"diye bilinen şifalı suyu içmenizi tavsiye ederiz.

Etiket : Anzer , Anzer ballıköy , balliköy , anzer balliköyü Anzer yaylasi , anzer yayla , anzer köyü , Rize anzer , Rize İkizdere anzer , anzer nerededir , anzer ulaşım , anzere nasil gidilir , anzer nerededir , anzer köyü , anzer yaylasi , anzer bali köyü , anzer bali yaylasi

 

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.